0
0,00 
0 przedmioty
No products in the cart.
0
0,00 
0 przedmioty
No products in the cart.

Kameralne zajęcia Bielsko-Biała

KAMERALNE ZAJĘCIA
W BIELSKU-BIAŁEJ

W Fizjostacji prowadzone są zajęcia o charakterze zdrowotnym. Zajęcia dla miłośników świadomej pracy nad ciałem!

 • kameralne grupy 6 os, w celu zwieszenia jakości ćwiczeń, żeby prowadzący mógł
  poświęcić większą uwagę
 • specjalnie przygotowana i wyposażona przestrzeń
 • możliwość przeprowadzenia zajęć plenerowych
 • na trawce – jak dopisze pogoda i będziecie
  chcieli!
 • wykwalifikowani instruktorzy, w tym fizjoterapeuci
 • możliwość stworzenia własnej grupy ze znajomymi
 • specjalistyczne, cykliczne warsztaty o tematyce zdrowotnej i edukacyjnej!

PILATES

Trening całego ciała, połączenie ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami izometrycznymi (siłowymi). Jego celem jest wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólna poprawa zdrowia.

TRENING DNA MIEDNICY

Trening dna miednicy skupia się na tzw. Mięśniach Kegla. Obejmuje ćwiczenia: mobilizacyjne, świadomościowe, rozluźniające, wzmacniające a także stabilizacyjne. Ćwiczymy nie tylko dno miednicy, ale i mięśnie przykręgosłupowe, tak aby zaangażować całe ciało – kompleksowo!

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia te obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W ramach zajęć zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała, tak aby unikać przeciążeń w ciągu dnia codziennego.

JOGA

To doskonałe rozwiązanie, kiedy męczy cię codzienny stres, przemęczenie, a także bóle karku i krzyża. Dzięki odpowiednim pozycjom, które przyjmuje się podczas treningu jogi (asanom) – rozluźniają się wiązadła kręgosłupa, masowane są narządy jamy brzusznej oraz pobudzone zostaje działanie wielu gruczołów, między innymi tych odpowiedzialnych za przemianą materii.

STRETCHING

Zajęcia te w szczególności polegają na rozciąganiu mięśni wszystkich partii ciała i ich uelastycznianiu poprzez trzy fazy ruchu: napięcia, rozluźnienia i rozciągnięcia mięśni w połączniu z głębokim równomiernym oddechem.

STABILIZACJA

Zajęcia zawierające ćwiczenia zmniejszające ryzyko kontuzji oraz poprawiające stabilizację. Szczególnie polecane dla osób uprawiających sport zawodowo jak i rekreacyjnie. Podczas treningu wzmacniamy mięśnie głębokie oraz zwiększamy siłę i wydajność. Dodatkowo stabilizacja poprawia koordynację ruchową oraz pomaga właściwie ukształtować naszą sylwetkę.

AKTYWNA CIĄŻA

Zajęcia skupiają się na wzmacnianiu wybranych partii ciała, które są szczególnie obciążane podczas ciąży i późniejszego macierzyństwa. Znajdziesz tutaj m.in. pracę z oddechem, ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, elementy stretchingu a także ćwiczenia wzmacniające. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą pozostać w jak najlepszej formie przez całą ciążę i pomogą w radzeniu sobie z dolegliwościami ciążowymi.

Udział w zajęciach możliwy po pisemnej zgodzie od lekarza, od II trymestru!

AKTYWNA MAMA

To zajęcia dostosowane tak, aby mamy mogły ćwiczyć w obecności swoich pociech lub z nimi. Ćwiczenia ukierunkowane są przede wszystkim na wzmocnienie brzucha, ramion, mięśni grzbietu, ale także uwzględniają ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy oraz przeciwdziałające bólom kręgosłupa. Polecane od 6 – 8 tygodni po porodzie fizjologicznym oraz 12 tygodni po cesarskim cięciu.

Udział w zajęciach jest możliwy po pisemnej zgodzie od lekarza!

Na zajęcia możesz przyjść ze swoją pociechą!

BABSKI TRENING

Autorskie zajęcia Tereski, które są ukierunkowane na potrzeby grupy, czyli Was. Zajęcia będą połączeniem ćwiczeń wzmacniających, stabilizujących, rozciągających, mobilizujących, ale i pracy z własnym ciałem i postawą. Będą to zajęcia o umiarkowanej intensywności więc nie będzie leniuchowania! W ruch pójdą gumy oporowe, wałki, ale także… różne inne cuda. W skrócie SAMO ZDROWIE dla kochanego ciałka!

TRENING POWIĘZIOWY

Powięź ostatnio często gości na tapecie i już większość z Was wie o co z nią chodzi. Zajęcia będą miały na celu usprawnienie całego ciała. Praca z powięzią daje nie tylko lepszą mobilność, ale przywraca balans napięciowy. Wpływa na postawę ciała, ustawienie kości, oddech, nastrój, sprężystość ciała i jego zdolności do regeneracji psychicznej i fizycznej. 

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE *

Są to zajęcia sezonowe lub na życzenie danej grupy. Mogą być ukierunkowane na przygotowanie do biegania, przygotowania do sezonu narciarskiego, itd.…, ale niekoniecznie! Można stworzyć własną grupę, np.: dla osób z siedzącą pracą, dla osób z bólami karku i głowy.
Zajęcia są otwierane po zgłoszeniu się 5 osób.

Zajęcia będą pojawiać się według zapotrzebowania – w stałej formie co tydzień o tej samej godzinie lub jako coś “extra”!