0
0,00 
0 przedmioty
No products in the cart.
0
0,00 
0 przedmioty
No products in the cart.

Kameralne zajęcia Bielsko-Biała

KAMERALNE ZAJĘCIA
W BIELSKU-BIAŁEJ

W Fizjostacji prowadzone są zajęcia o charakterze zdrowotnym. Zajęcia dla miłośników świadomej pracy nad ciałem!

 • kameralne grupy 6 os, w celu zwieszenia jakości ćwiczeń, żeby prowadzący mógł
  poświęcić większą uwagę
 • specjalnie przygotowana i wyposażona przestrzeń
 • możliwość przeprowadzenia zajęć plenerowych
 • na trawce – jak dopisze pogoda i będziecie
  chcieli!
 • wykwalifikowani instruktorzy, w tym fizjoterapeuci
 • możliwość stworzenia własnej grupy ze znajomymi
 • specjalistyczne, cykliczne warsztaty o tematyce zdrowotnej i edukacyjnej!

PILATES

Trening całego ciała, połączenie ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami izometrycznymi (siłowymi). Jego celem jest wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólna poprawa zdrowia.

TRENING DNA MIEDNICY

Trening dna miednicy skupia się na tzw. Mięśniach Kegla. Obejmuje ćwiczenia: mobilizacyjne, świadomościowe, rozluźniające, wzmacniające a także stabilizacyjne. Ćwiczymy nie tylko dno miednicy, ale i mięśnie przykręgosłupowe, tak aby zaangażować całe ciało – kompleksowo!

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia te obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. W ramach zajęć zawarta jest nauka prawidłowego oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy ciała, tak aby unikać przeciążeń w ciągu dnia codziennego.

JOGA

To doskonałe rozwiązanie, kiedy męczy cię codzienny stres, przemęczenie, a także bóle karku i krzyża. Dzięki odpowiednim pozycjom, które przyjmuje się podczas treningu jogi (asanom) – rozluźniają się wiązadła kręgosłupa, masowane są narządy jamy brzusznej oraz pobudzone zostaje działanie wielu gruczołów, między innymi tych odpowiedzialnych za przemianą materii.

STRETCHING

Zajęcia te w szczególności polegają na rozciąganiu mięśni wszystkich partii ciała i ich uelastycznianiu poprzez trzy fazy ruchu: napięcia, rozluźnienia i rozciągnięcia mięśni w połączniu z głębokim równomiernym oddechem.

STRETCHING I WZMACNIANIE

Zajęcia zawierające ćwiczenia zmniejszające ryzyko kontuzji oraz poprawiające stabilizację i mobilność. Szczególnie polecane dla osób uprawiających sport zawodowo jak i rekreacyjnie, ale również dla osób, które chcą wzmocnić swoją stabilizację – “core” i pozbyć się bólu pleców. Podczas treningu wzmacniamy mięśnie głębokie oraz zwiększamy siłę i wydajność. Stretching wpływa na zwiększenie naszych zakresów ruchów, m.in. po całodniowym siedzeniu za biurkiem w pracy. Bez odpowiedniej ruchomości naszych stawów i mobilności… mogą nasilać się dokuczliwe dolegliwości. Dodatkowo stabilizacja poprawia koordynację ruchową oraz pomaga właściwie ukształtować naszą sylwetkę.

JOGA MAMA

Zajęcia skierowane są do dziewczyn w ciąży a także po porodzie – możesz przyjść również z niemowlaczkiem (do 1,5 r.ż.)! Grupa jest dopasowana poziomem a także ukierunkowana na potrzeby kobiet na tym etapie życia.

Zajęcia skupiają się na wzmacnianiu wybranych partii ciała, które są szczególnie obciążane podczas ciąży i późniejszego macierzyństwa. Znajdziesz tutaj m.in. pracę z oddechem, ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, elementy stretchingu a także ćwiczenia wzmacniające. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą pozostać w jak najlepszej formie przez całą ciążę i pomogą w radzeniu sobie z dolegliwościami ciążowymi.

Jeśli jesteś po porodzie – zajęcia dostosowane tak, aby mamy mogły ćwiczyć w obecności swoich pociech lub z nimi…dlatego na zajęcia możesz przyjść ze swoją pociechą!

* Kobiety w ciąży – Udział w zajęciach możliwy po pisemnej zgodzie od lekarza, od II trymestru.

* Kobiety po porodzie: Polecane od 6 – 8 tygodni po porodzie fizjologicznym oraz 12 tygodni po cesarskim cięciu.

TRENING SIŁOWY

Podstawy treningu siłowego w strukturze budowania świadomości ciała. Nauczysz się pracować z własnym ciałem jak i pod obciążeniem. Wzmocnisz swoje mięśnie oraz zbudujesz fundamenty do dalszego rozwoju. Nauczysz się wzorców ruchowych i ogarniesz wreszcie to jak ma pracować Twój brzuch. Zaczynamy od samych podstaw. Zajęcia dedykowane osobom, które nigdy nie ćwiczyły, ale także dla tych, którzy chcą poprawić swój “warsztat”.

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE *

Są to zajęcia sezonowe lub na życzenie danej grupy. Mogą być ukierunkowane na przygotowanie do biegania, przygotowania do sezonu narciarskiego, itd.…, ale niekoniecznie! Można stworzyć własną grupę, np.: dla osób z siedzącą pracą, dla osób z bólami karku i głowy.
Zajęcia są otwierane po zgłoszeniu się 5 osób.

Zajęcia będą pojawiać się według zapotrzebowania – w stałej formie co tydzień o tej samej godzinie lub jako coś “extra”!